Zapraszamy do kontaktu: +48 602 669 615 lub velostat@wp.pl

Nasza specjalizacja

Chiptuning

Jeśli Państwa auto jest ospałe i ma słabe osiągi, może być to spowodowane niedostrojeniem samochodu. Nasza firma znajdzie najlepszy kompromis pomiędzy oczekiwaniami, a faktycznymi możliwościami, które drzemią w podzespołach samochodu, wykonując dla Państwa usługę chiptuningu, czyli jego dostrajania. Przeprowadzimy obiektywne pomiary aktualnych osiągów oraz parametrów, jakie auto uzyska po przeprowadzeniu tuningu.

Chiptuning w wykonaniu warsztatu Velostat

Praca silnika i pozostałych podzespołów współczesnych samochodów nadzorowana jest przez komputer określany w skrócie ECU (Engine Control Unit). ECU narzuca parametry pracy silnika w każdych warunkach prędkości i obciążenia pobierając stosowne dane wejściowe ze znajdujących się w aucie sensorów. Algorytmy pracy zapisane są przez producenta w pamięci ECU. Celem uzyskania zwiększenia elastyczności i osiągów dokonujemy modyfikacji tych algorytmów (edycji tabeli danych umieszczonych w pamięci ECU). W rezultacie możliwe jest uzyskanie wzrostu mocy do ok. 30% dla samochodów z silnikami diesla wyposażonymi w turbosprężarkę.

W związku z tym, że nawet w ramach jednego typoszeregu w procesie produkcji danego modelu samochodu występują różnice (producent usprawnia/modernizuje podzespoły lub zmienia kooperanta produkującego części, np. sterowników lub innych elementów jak pompy wtryskowe itp.), do chiptuningu auta zawsze podchodzimy w sposób indywidualny. Nasza firma oferuje profesjonalny tuning - nigdy nie proponujemy zmiany w 15 minut, która polega jedynie na wymianie układu scalonego podnoszącego moc. Modyfikacje prowadzimy każdorazowo na danych pobranych ze sterownika pojazdu Klienta, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić optymalny tuning, unikając jednocześnie efektów niepożądanych, takich jak nadmierne dymienie lub zwiększone spalanie - z naszych doświadczeń wynika, że zużycie paliwa (w normalnej eksploatacji) po modyfikacji jest na niezmienionym poziomie, a często nawet mniejsze.

W firmie Velostat każdy samochód ma przeprowadzone testy przed i po modyfikacji. Pomiary przeprowadzamy korzystając z amerykańskiego sprzętu specjalistycznego o wysokiej dokładności (np.: pomiar prędkości podczas rejestracji wykonywany jest z częstotliwością 4000 razy na sekundę) - z analogicznych rozwiązań korzystają redakcje czasopism motoryzacyjnych przygotowując testy samochodów. Nasi klienci otrzymują wydruki tabel z wynikami pomiarów oraz wykresy porównawcze zawierające osiągi auta przed i po "strojeniu".

Korzyści chiptuningu:

zwiększenie elastyczności i efektywności w całym zakresie obrotowym silnika,

poprawa parametrów silnika: wzrost mocy i momentu obrotowego silnika nawet do 30% dla samochodów klasy TDI, a w efekcie wzrost dynamiki pojazdu,

zmiana na lepsze wartości: prędkości maksymalnej, ciśnienia doładowania, maksymalnych obrotów silnika, stosunku paliwa do powietrza, kątu i czasu wtrysku, kątu zapłonu,

wzrost bezpieczeństwa czynnego - skrócenie czasów przyspieszania (np.: 0-100km/h, 80-120km/h),

redukcja zużycia paliwa.

Leszek Lisik Velostat © 2012. Wykonanie RASK.